Strona główna Kolarstwo Tomasz Marczyński w Lotto Soudal!

Tomasz Marczyński w Lotto Soudal!

0

Mistrz Polski w kolarstwie szosowym od nowego sezonu będzie reprezentował barwy jednej z najlepszych grup kolarskich na świecie Lotto Soudal. W tym roku ścigał się dla tureckiego Torku Sekerspor.

Kontrakt z ekipą z World Touru to efekt dobrych wyników jakie uzyskiwał Polak w ostatnich miesiącach. Marczyński wygrał wyścig ze startu wspólnego podczas mistrzostw Polski, Tour du Maroc i Tour of Black Sea. Zajął również ósme miejsce w dobrze obsadzonym Tour of Turkey. “Maniek” nie miał zbyt wielu okazji startów z najlepszymi kolarzami świata, gdyż turecka grupa posiadała jedynie licencję Continental.

Polak ma już doświadczenie w startach na poziomie World Tour, bowiem przez dwa lata był zawodnikiem grupy Vacansoleil-DCM, która właśnie posiadała taką licencję. Marczyński jest aktualnym mistrzem Polski, więc w najbliższym sezonie będziemy mogli oglądać koszulkę z orzełkiem na piersiach w największych kolarskich wyścigach na świecie.

Już kilka tygodni temu mówiło się, że Lotto Soudal jest zainteresowana zakontraktowaniem Pawła Bernasa, jednak temat ucichł. Może to być “zagrywka” marketingowa, gdyż jedna z firm będących głównym sponsorem tej grupy coraz odważniej wchodzi na polski rynek.

Tomasz Marczyński obecnie przebywa w Richmond, gdzie w niedzielę wystartuje w wyścigu ze startu wspólnego podczas mistrzostw świata.

Komentarze