Tommy Fury wygrał z Jakem Paulem. Już szykuje się rewanż

Na gali bokserskiej zorganizowanej w Arabii Saudyjskiej zawodowy pięściarz Tommy Fury (9-0, 4 KO) na punkty pokonał Youtubera Jake’a Paula (6-1, 4 KO). Do sensacji zabrakło jednak niewiele, a werdykt sędziowski nie był jednogłośny.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Jake Paul był blisko, aby posłać Fury’ego na deski

Jake Paul w niedzielę stanął przed swoim największym sportowym wyzwaniem. Jeden z najpopularniejszych twórców na YouTube stanął bowiem do swojej pierwszej walki z profesjonalnym. Dotychczas niezwykle popularny celebryta stoczył 6 pojedynków. Wszystkie wygrał, ale trzeba podkreślić, iż były to starcia z osobami nieparającymi się pięściarstwem zawodowo.

Teraz rękawice podjął Tommy Fury, który do walki przystąpił również z rekordem nieskażonym żadną porażką. Pięściarz również walczył jednak z niezbyt wymagającymi rywalami, a popularność zgarnął dzięki udziałowi w reality show “Love Island”. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Tommy jest spokrewniony z Tysonem Fury, legendarnym pięściarzem wagi ciężkiej.

Ostatecznie w ośmiorundowym pojedynku lepszy okazał zawodowy pięściarz. Zwycięzcę musieli wytypować sędziowie, choć nie byli jednomyślni (76:73, 76:73, 74:75). Mało brakowało jednak, a Tommy Fury wypuściłby zwycięstwo z rąk w ostatniej rundzie. Podczas ósmego starcia Anglik dostał mocny cios, po którym niemal upadł na deski.

Warto podkreślić, że w kontrakcie zawodników zawarta została klauzula rewanżu. Tuż po walce Amerykanin zapowiedział, że zamierza z niej skorzystać. Tommy Fury również zasugerował, że nie będzie miał nic przeciwko, aby w najbliższej przyszłości ponownie wejść do ringu z Jakem Paulem.

Ilunga Makabu stracił pas WBC. Niespodziewana porażka

Na gali w Arabii Saudyjskiej walką wieczoru była walka o pas WBC wagi junior ciężkiej. Niespodziewanie Szwed Badou Jack (28-3-3, 17 KO) odebrał tytuł czempiona Ilundze Makabu (29-3, 25 KO). Pretendent posłał faworyta na deski w czwartej i jedenastej rundzie, a w dwunastej wygrał przez techniczny nokaut. Cały pojedynek musiał przerwać sędzia ringowy, gdyż była groźba utraty zdrowia przez Makabu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Od YouTubera do mistrza świata w boksie? WBC zabrało głos

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA