Od YouTubera do mistrza świata w boksie? WBC zabrało głos

15 lut 2023, 18:31

Już 26 lutego Jake Paul stoczy najważniejszy pojedynek w swojej bokserskiej karierze. 26-letni Amerykanin pierwszy raz stanie do ringu z profesjonalnym bokserem. Jego rywalem w kategorii cruiser (junior ciężkiej) będzie o dwa lata młodszy Tommy Fury z Wielkiej Brytanii. Jeśli słynny YouTuber wygra, być może zostanie pretendentem do tytułu mistrzowskiego.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

WBC otwiera drzwi dla Jake’a Paula

Jake Paul jest dzisiaj jednym z najgłośniejszych nazwisk za oceanem w świecie sportów walki. Wszystko zaczęło się trzy lata temu, gdy jako jeden z najpopularniejszych twórców na YouTube postanowił pójść w ślady brata Logana i rozpoczął karierę profesjonalnego sportowca.

Paul, w przeciwieństwie do swojego brata, krok po kroku pnie się w górę i po 3 latach od debiutu bokserskiego stanie przed szansą na klasyfikację w rankingu WBC. Dotychczas bilans jego walk wynosi 6-0. Natomiast kariera Logana Paula jak na razie zakończyła się na dwóch walkach z bilansem 0-1-1.

– Prezydent WBC, Mauricio Sulaiman, potwierdza, że ​​jeśli Jake Paul wygra swoją nadchodzącą walkę z Tommym Furym, komisja ratingowa WBC sklasyfikuje go do dywizji junior ciężkiej – informuje oficjalna strona WBC.

– Jake ma oddanie i szacunek dla sportu, a WBC nie będzie nikogo dyskryminować, zasługuje na szanse, jak każdy inny bokser. Zademonstrował już siłę uderzenia i ulepszone umiejętności, a także solidny podbródek. Tommy Fury to duże wyzwanie dla Paula w walce dwóch niepokonanych zawodowych bokserów – zaznacza WBC.

Zwrócono również uwagę, że Paul zapisał się do programu VADA Clean Boxing Program, dlatego tym bardziej zasługuje na miano prawdziwego boksera.

Kiedy walka Jake Paul – Tommy Fury?

Walka Jake Paul – Tommy Fury odbędzie się 26 lutego w Arabii Saudyjskiej. Brytyjczyk jest przyrodnim bratem mistrza świata wagi ciężkiej Tysona Fury’ego (8-0). Podczas tej samej gali walką wieczoru będzie pojedynek o pas wagi cruiser, w której obrońca tytułu, Ilunga Makabu zmierzy się z Badou Jackiem.

Gdyby Paul wygrał z Furym, a Makabu obroni pas, pojawią się szansę na to, aby YouTuber przystąpił do kolejnej walki jako pretendent do mistrzowskiego tytułu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Niespodzianka w UFC. Mateusz Gamrot już wraca do oktagonu!

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA