Tour de France 2023 dobiegł końca. Rafał Majka najlepszy z Polaków

23 lip 2023, 21:04

Belg Jordi Meeus wygrał ostatni, 21. etap tegorocznej edycji wyścigu Tour de France. W klasyfikacji generalnej najlepszy jednak był Duńczyk Jonas Vingegaard, który obronił tytuł sprzed roku. Najlepszy z Polaków był Rafał Majka.

Vingegaard z drugim triumfem z rzędu

W ostatnią niedzielę tegorocznej rywalizacji w Tour de France kolarze pokonali pozostałe 115 z ponad 3400 kilometrów, które składały się na trasę 110. edycji kultowego wyścigu. Zawodnicy startowali z Saint-Quentin-en-Yvelines, a metra tradycyjnie miała miejsce na Polach Elizejskich.

Najlepszy na ostatnim etapie wyścigu był Belg Jordi Meeus, który triumfował po sprinterskim finiszu z peletonu. Drugie miejsce zajął jego rodak Jasper Philipsen, a trzeci był Holender Dylan Groenewegen.

Najlepszy w klasyfikacji generalnej był z kolei Duńczyk Jonas Vingegaard, który obronił tytuł sprzed roku. Drugi był Słoweniec Tadej Pogaczar, a trzeci Brytyjczyk Adam Yates. Najlepszy z Polaków, Rafał Majka uplasował się na 14. miejscu. Do mety w ostatnim etapie dojechał na 62. miejscu, natomiast Michał Kwiatkowski był 120.

Końcowa klasyfikacja Tour de France 2023

1. Jonas Vingegaard (Dania, Jumbo-Visma)
2. Tadej Pogacar (Słowenia, UAE Team Emirates)
3. Adam Yated (Anglia, UAE Team Emirates)
4. Simon Yates (Anglia, Team Jayco Alula)
5. Carlos Rodriguez Cano (Hiszpania, Ineos Grenadiers)

14. Rafał Majka (Polska, UAE Team Emirates)

49. Michał Kwiatkowski (Polska, Ineos Grenadiers)

Kulesza reaguje na plotki dot. Santosa. “Mam krótką wiadomość od trenera…”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA