Tour de France 2023 dobiegł końca. Rafał Majka najlepszy z Polaków

23 lip 2023, 21:04

Belg Jordi Meeus wygrał ostatni, 21. etap tegorocznej edycji wyścigu Tour de France. W klasyfikacji generalnej najlepszy jednak był Duńczyk Jonas Vingegaard, który obronił tytuł sprzed roku. Najlepszy z Polaków był Rafał Majka.

Vingegaard z drugim triumfem z rzędu

W ostatnią niedzielę tegorocznej rywalizacji w Tour de France kolarze pokonali pozostałe 115 z ponad 3400 kilometrów, które składały się na trasę 110. edycji kultowego wyścigu. Zawodnicy startowali z Saint-Quentin-en-Yvelines, a metra tradycyjnie miała miejsce na Polach Elizejskich.

Najlepszy na ostatnim etapie wyścigu był Belg Jordi Meeus, który triumfował po sprinterskim finiszu z peletonu. Drugie miejsce zajął jego rodak Jasper Philipsen, a trzeci był Holender Dylan Groenewegen.

Najlepszy w klasyfikacji generalnej był z kolei Duńczyk Jonas Vingegaard, który obronił tytuł sprzed roku. Drugi był Słoweniec Tadej Pogaczar, a trzeci Brytyjczyk Adam Yates. Najlepszy z Polaków, Rafał Majka uplasował się na 14. miejscu. Do mety w ostatnim etapie dojechał na 62. miejscu, natomiast Michał Kwiatkowski był 120.