Strona główna Kolarstwo Tour de France: Dobry etap w wykonaniu CCC Team, spora strata Michała...

Tour de France: Dobry etap w wykonaniu CCC Team, spora strata Michała Kwiatkowskiego

0
Foto: latarjetablanca.es

Z dobrej strony pokazali się kolarze CCC Team na czwartym etapie Tour de France. Czterech przedstawicieli polskiej ekipy dojechało w peletonie. Sporą stratę do lidera zanotował Michał Kwiatkowski.

Kolarze polskiej grupy przed startem Wielkiej Pętli otwarcie mówili o tym, że ich celem jest etapowe zwycięstwo i na każdym z etapów próbują ataków. Tym razem ucieczki spróbował Michael Schär, który wraz z Yoannem Offredo (Wanty-Gobert) i Frederikiem Backaertem (Wanty-Gobert) na początku wyścigu urwali się z peletonu. Niestety zostali dogonieni niespełna pięćdziesiąt kilometrów do mety. Czterech zawodników CCC Team dojechało w peletonie, a dopiero 160 miejsce ze strata 2,31 do zwycięscy Eliana Vivianiego stracił Michał Kwiatkowski.

W klasyfikacji generalnej najwyższe miejsce z ekipy CCC Team zajmuje Belg Greg Van Avermeat, który jest dziewiąty ze stratą do liderującego Juliana Alaphilippe 0,51 sekundy. Najwyżej z polskich kolarzy sklasyfikowany jest Michał Kwiatkowski (68) ze stratą 4,31 do lidera.

Komentarze