Strona główna Kolarstwo Tour de France: dublet Polaków! Maciej Bodnar wygrywa etap!!!

Tour de France: dublet Polaków! Maciej Bodnar wygrywa etap!!!

0
Foto: totallyrichmond.co.uk

Kapitalnie zaprezentowali się Polscy kolarze podczas 20. etapu Tour de France. Zwycięzcą czasówki okazał się Maciej Bodnar, który wyprzedził o niespełna 2 sekundy Michała Kwiatkowskiego.

Od dawna było wiadomo, że Maciej Bodnar i Michał Kwiatkowski są specjalistami od czasówek, ale nikt nie spodziewał się aż tak świetnej jazdy Polaków. Już na pierwszym punkcie pomiaru czasu było wiadomo, że kolarze z nad Wisły stoczą bój o etapowe zwycięstwo Tour de France. Dzisiaj walkę z Biało – Czerwonymi nawiązał jedynie Christopher Froome.

Na pierwszym punkcie pomiaru czasu z niewielką przewagą prowadził Michał Kwiatkowski, który wyprzedzał odpowiednio Christophera Froome’a i Macieja Bodnara. Na szczycie Brytyjczyk tracił 3 sekundy do prowadzącego „Kwiata”, ale nadal liczył się w walce o etapowe zwycięstwo. Zjazd i ostatnie metry do mety najszybciej pokonał jednak Maciej Bodnar, który wyprzedził o niespełna 2 sekundy Michała Kwiatkowskiego i o 6 sekund Christophera Froome’a.

Jest do pierwszy dublet Polaków w ponad stuletniej historii Tour de France, a dla Macieja Bodnara największy sukces w karierze. Warto dodać, że 3 miejsce, które zajął Christopher Froome pozwoli kolarzowi Sky na zwycięstwo w całym wyścigu i obronę tytułu.

Komentarze