Tour de France: Froome najlepszy na osiemnastym etapie!

21 lip 2016, 17:57

Brytyjczyk Chris Froome (Sky) zwyciężył na osiemnastym etapie i powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej. Dziś kolarze rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas.

Dzisiejsza czasówka nie należała do najłatwiejszych. Trasa liczyła 17 km. i przez większość dystansu prowadziła pod górę.

Froome znakomicie rozłożył siły na całej długości trasy i nie dał żadnych szans rywalom. Drugi na mecie Tom Dumoulin stracił do Brytyjczyka 21 sekund. Trzecie miejsce zajął Fabio Aru (Astana) ze stratą 33 sekund. Tyle samo stracił również Richie Porte (BMC).

Najlepiej z biało-czerwonych pojechał Maciej Bodnar (Tinkoff), który zajął 66. miejsce. Rafał Majka (Tinkoff) był 82., a Bartosz Huzarski (Bora-Argon) 108.