Tour de France: Zawodnik CCC Team piąty na 5. etapie!

10 lip 2019, 21:26

Znakomicie na piątym etapie Tour de France spisał się zawodnik CCC Team Greg Van Avermaet, który zajął piąte miejsce. Po finiszu w peletonie zwyciężył Słowak Peter Sagan.

Podobnie jak podczas wcześniejszych etapów tak i tym razem po raz kolejny ucieczki próbował zawodnik polskiej grupy. Tym razem na ucieczkę zdecydował się Łukasz Wiśniowiecki jednak został on szybko wciągnięty w peleton.

Michał Kwiatkowski środową rywalizację zakończył na dwudziestym drugim miejscu, a Łukasz Wiśniewski zanotował ponad osiem minut straty do zwycięzcy.

W klasyfikacji generalnej najwyższe miejsce z kolarzy CCC Team zajmuje mistrz olimpijski Belg Greg Van Avermaet, który jest dziesiąty ze stratą 51 sekund do liderującego Juliana Alaphilippe. Na 67.miejscu jest Michał Kwiatkowski (4.31 straty), a 111 miejsce zajmuję Łukasz Wiśniewski, który traci już ponad 24 minuty do lidera.