Tour de France: Zwycięstwo Wouta Van Aerta, zawodnik CCC Team w czołowej “10”

15 lip 2019, 20:40

Belg Wout Van Aert zwyciężył na 10.etapie Tour de France. Tradycyjnie już najlepszy z kolarzy CC Team był rodak zwycięzcy Greg Van Avermaet, który dojechał w peletonie zajmując 10 miejsce.

Najlepszy z polskich kolarzy Michał Kwiatkowski został sklasyfikowany na 78. miejscu ze stratą 3 minut i 31 sekund, a na 108. pozycji etap ukończył Łukasz Wiśniowski ze stratą ponad dziewięciu minut.

Na początku wyścigu swoich sił spróbował Tony Gallopin, Odd Christian, Mads Würtz Schmidt, Anthony Turgis ,Natnael Berhane i zawodnik CCC Team Michael Schar. Niestety na około 25 kilometrów przed meczą ucieczka została skasowana przez peleton i wszystko rozstrzygnęło się na finiszu gdzie najszybszy był Wout Van Aert.

Koszulkę lidera utrzymał Francuz Julien Alaphilipe, który wyprzedza Brytyjczyka Gerainta Thomasa i reprezentant Kolumbii Egana Bernala. Najlepszy z Polaków Michał Kwiatkowski jest 46 ze strata 27 minut i 17 sekund. Z przedstawicieli polskiej grupy CCC Team najwyższe miejsce zajmuje Greg Van Avermaet, który plasuje się na 32. miejscu ze stratą 14 minut i 25 sekund.