Tour de Pologne 2022 (30.07). Plan kolarskiego święta i transmisje

W sobotę 30 lipca wystartuje słynny wyścig kolarski, czyli 79. Tour de Pologne 2022. Podczas uroczystego sportowego święta nie zabraknie gwiazd światowego kolarstwa. Przedstawiamy trasę, terminarz i transmisje legendarnego wyścigu.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Tour de Pologne 2022: trasa, uczestnicy, transmisje

Trasę tegorocznej 79. edycji Tour de Pologne podzielono na siedem etapów, które będą przebiegać przez cztery województwa. Mowa o świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim i małopolskim. Ogólnie szlak wyścigu wynosi 1200 kilometrów. Legendarna impreza kolarzy wystartuje w Kielcach i na pierwszym etapie będzie prowadziła przez Annopol, Kazimierz Dolny i Wylągi. Koniec tego odcinka trasy nastąpi w Lublinie. Natomiast w Nałęczowie zawodnicy powalczą o premię lotną.

Drugi etap Tour de Pologne zaplanowano w całości na Lubelszczyźnie: Chełm, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Szczebrzeszyn. Dodatkowo na zawodników będą czekały dwie premie górskie w Michałowie-Kolonii oraz Sabaudii. Linię mety wyznaczono w Zamościu. Na trasę trzeciego etapu z kolei zawodnicy ruszą w Kraśniku. Później pojawią się w Janowie Lubelskim, Leżajsku, Jarosławiu, Sólcu oraz Kalwarii Pacławskiej, kończąc zmagania w Przemyślu.

Cały czwarty etap to rywalizacja na Podkarpaciu: Lesko, góry Sanocko-Turczańskie, Ustrzyki Dolne, Fredropol, Czarna, a na 30 kilometrów przed metą w Sanoku rozegra się walka o następną premię górską w Leszczawie. Podczas piątego etapu zmagań sportowców zobaczymy w Łańcucie, Dynowie i Rzeszowie. Szósta część Tour de Pologne to Nowy Targ, Gronków i meta w stacji narciarskiej Rusiński (Bukowina Szaflary).

Natomiast finał 79. edycji współzawodnictwa w Polsce rozpocznie się w Skawinie. Kolarze pokażą się w Bieńkówce, Budzowie i Myślenicach. Tour de Pologne 2022 zakończy się na krakowskich Błoniach.

Do wyścigu zgłosili się kolarze z 23 zespołów, wśród których zobaczymy reprezentację Polski w składzie: Stanisław Aniołkowski, Piotr Brozyna, Michał Paluta, Filip Maciejuk, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Patryk Stosz. Jednak największymi gwiazdami tej edycji Tour de Pologne będą m.in. Mark Cavendish czy Richard Carapaz.

Wyścig rozpocznie się 30 lipca i potrwa do 5 sierpnia. Właściwie transmisje wszystkich etapów 79. Tour de Pologne obejrzymy za pośrednictwem TVP 1, TVP 2, TVP Sport oraz TVPSPORT.PL. Tego kolarskiego święta nie można przegapić!

Terminarz wyścigu:

Pierwszy etap (30 lipca, 11:45) – Kielce – Lublin (217,2 km)

Drugi etap (31 lipca, 12:05) – Chełm – Zamość (205,6 km)

Trzeci etap (1 sierpnia, 10:35) – Kraśnik – Przemyśl (237,9 km)

Czwarty etap (2 sierpnia, 12:35) – Lesko – Sanok (179,4 km)

Piąty etap (3 sierpnia, 12:30) – Łańcut – Rzeszów (178,1 km)

Szósty etap (4 sierpnia, 13:30) – Szaflary – Bukowina Resort (jazda indywidualna na czas, 15,4 km)

Siódmy etap (5 sierpnia, 14:25) – Skawina – Kraków (177,8 km)

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Rafał Majka musiał wycofać się z Tour de France. Polak doznał kontuzji

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA