Rafał Majka musiał wycofać się z Tour de France. Polak doznał kontuzji

20 lip 2022, 16:30

Rafał Majka wycofał się z dalszej jazdy w wyścigu Tour de France. Powodem takiej decyzji jest kontuzja, której Polak nabawił się podczas rozgrywanego we wtorek etapu – poinformował zespół UAE Team Emirates.

Koniec Tour de France dla Majki. Pechowa kontuzja kolarza

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Rafał Majka nie stanie na starcie 17. etapu Tour de France. Polski kolarz doznał kontuzji mięśnia czworogłowego na poprzednim odcinku wyścigu. Uraz został spowodowany tym, że w rowerze Polaka pękł łańcuch.

Wydarzenie doprowadziło to do częściowego naderwania prawego mięśnia czworogłowego. W tym stanie nie może jechać, gdyż grozi to poważniejszym urazem – powiedział lekarz zespołu UAE Team Emirates Adrian Rotunno.

Kontuzja Polaka stanowi problemem dla jego zespołu. Rafała Majka był bowiem bardzo ważnym pomocnikiem Tadeja Pogaczara. Słoweniec w tym roku walczy o drugą z rzędu obronę trofeum w Wielkiej Pętli. Liderowi drużyny UAE Team Emirates na cztery etapy przed końcem wyścigu zostało do pomocy już tylko trzech kolarzy.

Pech drużyny, w której jeździ Majka, zaczął się od wycofania z wyścigu Norwega Vegarda Stake’a Laengena i Nowozelandczyka George’a Bennetta. Obaj zawodnicy otrzymali pozytywne test na koronawirusa. Z kolei na 16. etapie limit czasu przekroczył Hiszpan Marc Soler, który przez cały dzień zmagał z problemami żołądkowymi. Teraz do grona pechowców dołączyć również Polak.

Michał Kwiatkowski wycofał się z Tour de France. Potrzebuje rehabilitacji

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA