Tour de Pologne 2023 rozpocznie się w Poznaniu. Powrót po 16 latach

29 wrz 2022, 15:47

Przyszłoroczny, jubileuszowy wyścig Tour de Pologne rozpocznie się w Poznaniu. Najlepsi kolarze świata powrócą do ścigania w stolicy wielkopolski po 16 latach przerwy. Pierwszy etap rozpocznie się przy Międzynarodowych Targach Poznańskich, a meta znajdzie się na Torze Poznań. 

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Tour de Pologne 2023: start w Poznaniu, finisz w Krakowie

Od 29 lipca do 4 sierpnia potrwa 80. edycja wyścigu Tour de Pologne, który jednocześnie będzie obchodził swoje 95. urodziny. Wiadomo już, że ściganie po Polsce rozpocznie się w Poznaniu. Kolarze będą musieli pokonać około 240-kilometrowy odcinek z finiszem na największym torze wyścigowym w kraju.

Czesław Lang zaznacza, że jest to chęć dostarczenia kibicom dodatkowych atrakcji. Takich, jakie można obserwować na najważniejszych wyścigach kolarskich na świecie.

Dokładna trasa etapu otwierającego TdP wciąż jest na etapie planowania. Pewne jest natomiast, że organizatorom zależy na tym, aby za pomocą transmisji telewizyjnej pokazać światu miejsca związane z historią Polski. Oznacza to, że kolarze po starcie w centrum Poznania będą przemierzać okolice miasta, aby na koniec zjawić się na ul. Wyścigowej w Poznaniu i zakończyć etap na torze.

Na długości całej trasy nie zabraknie też lotnych premii. Bardzo możliwe, że na liście miast pojawią się Wągrowiec, Września oraz Kórnik. Kolejny etap ma prowadzić z Leszna do Wrocławia. Całe Tour de Pologne zakończy się w Krakowie.

Ostatni raz kolarze objeżdżający Polskę ścigali się w Poznaniu w 2007 roku. Będzie to więc powrót po długiej 16-letniej przerwie, w czasie której miasto uległo sporym zmianom.

Historyczny mecz w Serie A. Pierwsza kobieta w roli arbitra głównego

 

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA