Strona główna Kolarstwo Tour de Pologne: Dla Lambrechta

Tour de Pologne: Dla Lambrechta

0
Foto: Twitter Lotto Soudal

Za nami kolejny etap 76. Tour de Pologne. Tym razem kolarze mieli do pokonania trasę z Jaworzna do Kocierza, jednak nie ścigali się. Wszystko odbyło się w stonowanym nastroju.

Tym samym postanowiono uczcić pamięć tragicznie zmarłego Bjorga Lambrechta z Belgii. Kolarz z grupy Lotto Soudal zginął na trasie trzeciego etapu, który biegł ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie do Zabrza. Lambrecht nie ukończył tej rywalizacji. Odszedł, lecz pamięć o nim wciąż pozostała żywa.

Na starcie nie obyło się bez łez. Najbardziej przygnębieni byli koledzy z temu nieżyjącego sportowca. Wśród nich znajduje się m.in. Tomasz Marczyński. Trudno pogodzić się ze śmiercią, lecz życie toczy się dalej.

Pięknie toczący się peleton zjednoczył się w chwili zadumy, chwili pozwalającej pomyśleć jak kruche jest ludzkie życie. Do jednego z najbardziej wzruszających momentów doszło na 48 km, kiedy kolarze przystanęli i w ciszy zadumali nad duszą Bjorga Lambrechta, który zginął właśnie na 48 km poniedziałkowego etapu. Ten wtorkowy został zneutralizowany. Kolarze dojechali na metę, pokonali piekielne szczyty w Kocierzu, lecz nikt nie walczył o wygraną. Jako pierwsi przejechali ją kolarze Lotto Soudal. Po chwili odeszli do autobusu.

Jutro kolejny etap. Po zmianie programu 76. Tour de Pologne, będzie to początek drugiej części ścigania. Pewna misja została zamknięta, co nie znaczy, że inne nie mogą być kontynuowane.

Komentarze