Strona główna Kolarstwo Tour de Pologne: Michał Kwiatkowski podjął decyzję ws. udziału w narodowym wyścigu!

Tour de Pologne: Michał Kwiatkowski podjął decyzję ws. udziału w narodowym wyścigu!

0
Foto: tourdepologne.pl

Michał Kwiatkowski poinformował w mediach społecznościowych o swojej decyzji związanej z udziałem w 76. Tour de Pologne. Potrzebuję odpoczynku! – apeluje kolarz. 

Tym samym Michał Kwiatkowski nie powtórzy osiągnięć z przed roku, gdy dzięki dwóm etapowym zwycięstwom i doskonałej jeździe w górach triumfował w Tour de Pologne. Tym razem forma nie sprzyja, więc mistrz świata z Ponferrady potrzebuje odpoczynku i czasu na przemyślenia.

Jestem świeżo po Tour de France. Odpoczynek i regeneracja to coś czego mój organizm potrzebuje od dawna. Jak dotąd nie był to wymarzony sezon, więc to najlepszy moment na refleksję i trochę przemyśleń. Wierzę, że wkrótce znów będę cieszył się rowerem. – tłumaczy uczestnik tegorocznego Tour de France.

Dla Kwiatkowskiego niedawno zakończona edycja Tour de France okazała się bardzo nieudana. Polak został sklasyfikowany na 83. pozycji, a przecież w ostatnich dwóch latach kończył go na 57. i 49. miejscu. W 2013 roku wywalczył we Francji doskonałe – 11. miejsce.

Mimo to Michał Kwiatkowski miał okazję pomóc swoim kolegom z zespołu triumfować w łącznej klasyfikacji. Zwycięzcą najbardziej prestiżowego wyścigu w kalendarzu UCI okazał Egen Bernal z teamu INEOS, zaś na 2. pozycji rywalizację ukończył inny kolarz grupy – Geraint Thomas.

Dobrą informacją jest zaś potwierdzenie udziału w Tour de Pologne przez 3 polskich kolarzy z Bora-Hansgrohe. Wśród nich są: Rafał Majka, Maciej Bodnar i Paweł Poljański.

Komentarze