Tour de Pologne: Ostatni etap dla Dowsetta. Wellens triumfuje w “generalce”!

18 lip 2016, 18:41

Alex Dowsett (Movistar) okazał się najlepszy podczas jazdy indywidualnej na czas, kończącej 73. Tour de Pologne. W całym wyścigu triumfował Tim Wellens (Lotto Soudal), a najwyżej z Polaków został sklasyfikowany Paweł Cieślik (Verva Activejet).

Podczas ostatniego etapu tegorocznej edycji Tour de Pologne kolarze rywalizowali na 25-kilometrowej trasie jazdy indywidualnej na czas ze startem i metą w Krakowie.

Najlepszy czas wykręcił Alex Dowsett, który wyprzedził o 22 sekundy drugiego Jonathana Castroviejo (Movistar) i o 39 sekund Primoza Roglica (LottoNL-Jumbo). Najszybciej z Polaków trasę pokonał Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice), który zajął …

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Tim Wellens. Drugie miejsce na podium zajął Fabio Felline (Trek – Segafredo), a trzecie Alberto Bettiol (Cannondale-Drapac). Z naszych kolarzy najlepiej spisał się Paweł Cieślik zajmując 19. lokatę.