Strona główna Kolarstwo Tour de Pologne: Znamy listę najpiękniejszych miast 76. Tour de Pologne!

Tour de Pologne: Znamy listę najpiękniejszych miast 76. Tour de Pologne!

0

Oficjalna strona Tour de Pologne podała najpiękniejsze miasta tegorocznej edycji wyścigu dookoła Polski. Konkurs towarzyszy wydarzeniu już od czterech lat. 

Tour de Pologne co roku przejeżdża przez około czterystu miejscowości. Za każdym razem spotykamy się z wielkim entuzjazmem kibiców i zaangażowaniem miast i partnerów. Ten konkurs i nagrody są dowodem wdzięczności i uznania – tłumaczy dyrektor wyścigu, Czesław Lang.

Tegorocznym laureatem w kategorii miasta startowego została Wieliczka, gdzie kolarze ruszali do walki na piątym etapie.

Bardzo cieszymy się z faktu, że Kopalnia Soli „Wieliczka” zwyciężyła w tej kategorii. W tym roku już po raz trzeci wielicka kopalnia gościła przy szybie Daniłowicza nie tylko najlepsze kolarskie teamy, ale i rzesze kibiców, którzy przyszli towarzyszyć kolarzom w ich sportowych zmaganiach – mówi dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Krzysztof Kowal.

Oprócz tego kolarzom towarzyszą premie lotne usytuowane w różnych miejscach trasy. Najpiękniejszym miastem organizującym jedną z premii Lotto okazały się Siemianowice Śląskie.

Przypomnijmy, że Siemianowice gościło tegoroczny Tour de Pologne podczas trzeciego etapu, a zwycięzcą premii lotnej okazał się końcowy triumfator tej klasyfikacji – Charles Planet.

Ostatnią kategorię zatytułowano jako Miasto Mety. Triumfatorem tego plebiscytu została Bukowina, która gościła ostatni i z pewnością najciekawszy, bo górski etap 76. Tour de Pologne. Królewski etap padł łupem Mateja Mohoricia ze Słowenii. Miasto od 10 lat jest też organizatorem legendarnego już wyścigu dla amatorów, którzy podobnie jak zawodowcy muszą mierzyć się ze słynną ścianą Bukovina.

https://twitter.com/Tour_de_Pologne/status/1182248653202874374 http://credit-n.ru/offers-zaim/zaym-na-kartu_migcredit.html

Komentarze