Tour de Pologne: Znamy trasę 77. edycji

Czesław Lang ogłosił w TVP trasę 77. edycji Tour de Pologne.

Tegoroczny wyścig będzie miał nie siedem jak pierwotnie planowano, a pięć etapów. Wszystko to związane jest z pandemią koronawirusa, która spowodowała, że nasz narodowy wyścig nie zostanie przeprowadzony w lipcu, a sierpniu i będzie pierwszym po wznowieniu sezonu wyścigiem wieloetapowym.

Cała zabawa rozpocznie się 5 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Kolarze ścigać się będą na trasie, której zwieńczeniem ma być sprinterski finisz w Katowicach. Co ciekawe, dzień 5 sierpnia jest zarazem rocznicą śmierci Bjorga Lambrechta, który zmarł właśnie na trasie ze Stadionu Śląskiego do Katowic.

W kolejnym dniu kolarze przejadą od Opola do Zabrza. 7 sierpnia miejscem startowym będą Wadowice, gdzie urodził się Jan Paweł II. Papież Polak obchodziłby w tym roku setną rocznicę urodzin. Kolarze finiszować będą w Bielsku-Białej.

8 sierpnia zawodnicy przeniosą się na południe Polski, na Podhale. Pierwszy z etapów typowo górskich zostanie przeprowadzony na trasie Z Bukoviny Resort do Bukowiny Tatrzańskiej.

Na zakończenie czeka nas ciekawy etap z Zakopanego do Krakowa.

W zawodach wystartuje m.in. Rafał Majka z Bora-Hansgrohe, czy aktualny mistrz świata – Mads Pedersen z Danii (Trek-Segafredo).

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA