Tour of Croatia: Paterski wygrywa królewski etap!

24 kwi 2015, 15:49

Maciej Paterski z CCC Sprandi Polkowice wygrał najtrudniejszy etap kolarskiego wyścigu Tour of Croatia, trzecie miejsce zajął jego kolega z zespołu Sylwester Szmyd. Paterki został nowym liderem wyścigu.

Kolarze mieli dziś do pokonania etap o długości 228 kilometrów, na którym znalazły się dwa bardzo ciężkie podjazdy, w tym jeden na metę. Ten ostatni miał długość około 20 kilometrów, początek na wysokości 0 m n.p.m. a koniec na 1300 m n.p.m.

Na pewnym etapie dzisiejszej rywalizacji przed peletonem powstały dwie grupki. Z przodu jechało dwóch Polaków Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) i Kamil Gradek (ActiveJet Team). W każdej ze wspomnianych grup było bardzo mocne tempo i wielu słabszych kolarzy odpadało. Przed ostatnim wzniesieniem peleton liczył mniej niż 50 zawodników.

Finałowy podjazd Paterski rozpoczął wraz z trzema innymi zawodnikami, ale chwilę później zaatakował i już nie dał się doścignąć. W grupie goniącej znajdował się m.in. Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice) i Michał Podlaski (ActivJet Team). Ostatecznie drugie miejsce zajął Primoz Roglic, a trzecie Szmyd.

Dzięki tej wygranej Paterski został nowym liderem wyścigu. Jutro odbędzie się ostatni etap.