Strona główna Kolarstwo Tour of Guangxi: Kolejny etap za nami

Tour of Guangxi: Kolejny etap za nami

0
fot. Twitter / Dubai Tour

Trwa ostatni wyścig w kalendarzu UCI World Tour 2019. Za nami drugi etap Tour of Guangxi. 

Zwycięzcą piątkowej rywalizacji okazał się Brytyjczyk – Daniel McLay. Czas triumfatora z grupy Education First wyniósł trzy godziny, czterdzieści pięć minut i cztery sekundy.

Po starcie od grupy oderwała się ucieczka w składzie Jerome Cousin (Total Direct Energie), Laurens De Vreese (Astana) i Sep Vanmarcke (EF Education First).

Ostatecznie losy wyścigu rozstrzygnął finisz z grupy. W nim najlepiej poradził sobie McLay, zaś po raz drugi z rzędu w pierwszej dziesiątce finiszował Jakub Mareczko z CCC Team. Włoch minął linię mety jako szósty, lecz tuż za podium uplasował się inny kolarz polskiej grupy CCC – Jonas Koch (Niemcy).

Warto zaznaczyć, że na 3. lokacie znalazł się reprezentujący drużynę Mitchelton – Matteo Trentin. Przypomnijmy, iż od przyszłego roku Włoch będzie jeździł w barwach polskiego zespołu. Podium uzupełnił Niemiec – Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe).

Dodajmy, że w wyścigu bierze udział dwóch Polaków. Na drugim etapie Kamil Gradek (CCC Team) był 20., zaś Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) – 75.

Komentarze