Strona główna Siatkówka Pozostałe Trener Irańczyków zareagował na wypowiedź Kubiaka! “Proszę, przyjedź do Iranu”

Trener Irańczyków zareagował na wypowiedź Kubiaka! “Proszę, przyjedź do Iranu”

0
Foto: FIVB

Trener reprezentacji Iranu, Igor Kolaković, zaapelował do naszego kapitana za pośrednictwem Facebooka.

Drogi Michale Kubiaku, jesteś wspaniałym zawodnikiem, ale masz prawo popełniać błędy – napisał trener Kolaković – Proszę,  przyjedź do Iranu, zobacz jak wspaniali ludzie tu żyją.

Przybliżmy całą sytuację. Kilka dni temu, w programie internetowym “Prawda siatki” Michał Kubiak wypowiedział się o Irańczykach. Persowie zostali nazwani “fatalnymi, złośliwymi i chamskimi ludźmi, którzy tak naprawdę są zwykłymi leszczami”. Środowisko szybko zareagowało na te słowa. Irańczycy złożyli skargę do Komisji Etyki FIVB, a wywiad z Kubiakiem szybko zniknął z kanału “Prawdy Siatki”. Prowadzący co prawda dodali go z powrotem, ale z wyciętym kontrowersyjnym fragmentem.

Sam Kubiaknie pozostawił tej sprawy bez komentarza. Kapitan Biało-Czerwonych wystosował oświadczenie, w którym czytamy między innymi: “Stanowczo podkreślam że słowa, które padły z moich ust, były skierowane wyłącznie do osób, z którymi miałem osobiście do czynienia, tj. siatkarzy oraz ich szowinistycznych kibiców”. Więcej na ten temat oraz całość oświadczenia można znaleźć TUTAJ.

 

 

Komentarze