poniedziałek, 3 października, 2022

Trenerzy uzupełnili skład reprezentacji na PŚ w Ostersund

Na trzy dni przed zawodami poznaliśmy ostateczny skład reprezentacji Polski na inaugurację Pucharu Świata. W Ostersund wystąpi siedmioro Biało-Czerwonych. Do już wcześniej pewnych startu Moniki Hojnisz, Weroniki Nowakowskiej oraz Magdaleny Gwizdoń dołączyli Krystyna Guzik, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek oraz Andrzej Nędza-Kubiniec.

Trenerzy Tobias Torgersen odpowiedzialny za kadrę kobiet oraz Nikołaj Panitkin pracujący z biathlonistami decyzje podjęli na podstawie biegów sprinterskich w Sjusjoen, które zaliczane są do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Spośród reprezentantów Polski najlepszymi wynikami mogło pochwalić się małżeństwo Guzików – Grzegorz był szesznasty, Krystyna zajęła dziesiątą lokatę.

W tym sezonie w zawodach Pucharu Świata w konkurencjach indywidualnych Polskę reprezentować będą mogły cztery zawodniczki. W biegach mężczyzn oglądać będziemy mogli maksymalnie trzech podopiecznych trenera Nikołaja Panitkina.

Zawody Pucharu Świata w Ostersund tradycyjnie rozpoczną się od biegów sztafetowych. W niedzielę (26.11) najpierw czeka nas supermikst, a następnie sztafeta mieszana w formacie olimpijskim. Konkurencje indywidualne przewidziano w programie na przyszły tydzień od czwartku do niedzieli.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA