Tsitsipas utrudnił Hurkaczowi walkę w ATP Finals. Teraz się tłumaczy

lis 16 2023, 11:33

Stefanos Tsitsipas odniósł się do swojej decyzji o kreczu w starciu z Holgerem Rune po zaledwie trzech gemach. Grecki tenisista był krytykowany za ten krok, który uniemożliwił Hubertowi Hurkaczowi włączenie się do walki o awans do półfinału ATP Finals.Tsitsipas wycofał się z ATP Finals

Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań w ATP Finals grecki tenisista narzekał na problemy zdrowotne, które poddawały w wątpliwość jego występ w Turynie. Tsitsipas uskarżał się m.in. na ból pleców, wskutek czego nie mógł ukończyć treningów. Wizja rezygnacji była dość realna.

W niedzielę Grek postanowił jednak wyjść na kort, ale nie był to dla niego udany mecz. Tsitsipas przegrał w dwóch setach ze świetnie dysponowanym Jannikiem Sinnerem. Dwa dni później z kolei zmierzył się z Holgerem Rune, ale wytrzymał tylko trzy gemy. Grecki tenisista kreczował przy stanie 1:2 i ostatecznie się wycofał z turnieju.

Tsitsipas wytłumaczył się z meczu z Rune

Decyzja o wyjściu na kort pomimo problemów zdrowotnych spotkała się z krytyką greckiego tenisisty. Sam jednak postanowił się wytłumaczyć.Trenowałem przez ostatnie kilka dni, ale nie spędzałem wiele czasu na korcie. Miałem trochę problemów z poruszaniem się. Trudno jest rywalizować w meczu, gdy masz kłopot z poruszaniem się. To jest tenis, a nie gra w rzutki – przyznał.

Miejsce Stefanosa Tsitsipasa w grupie A podczas ATP Finals zajął Hubert Hurkacz, który do tej pory był rezerwowym. Polak zmierzy się w czwartek z Novakiem Djokoviciem, ale z uwagi na mecz Greka z Holgerem Rune, nasz tenisista nie ma szans na awans do półfinału.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA