Turniej WTA w Warszawie! Poznaliśmy kalendarz na 2023 rok

Aktualizacja: cze 15 2023, 16:58
lis 15 2022, 21:43

Niedawno turniejem WTA Finals w Fort Worth w Teksasie zakończył się sezon 2022 w tenisowym kobiecym tourze. Natomiast już dzisiaj poznaliśmy rozkład jazdy na przyszły rok, który będzie jednocześnie obchodami 50-lecia istnienia WTA. Władze kobiecego tenisa opublikowały oficjalny terminarz na większość następnej kampanii. Zawody w Polsce to turniej WTA w Warszawie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Turniej WTA w Warszawie w kalendarzu WTA na rok 2023

W trwającym jeszcze roku mogliśmy emocjonować się występami Igi Świątek podczas turnieju rangi WTA250 BNP Paribas Poland Open w Warszawie. Imprezę przeniesiono z Gdyni do stolicy Polski, ale na warszawskiej mączce liderka światowego rankingu odpadła na etapie ćwierćfinału. Wówczas lepsza od raszynianki okazała się Caroline Garcia.

Władze WTA ponownie powierzyły Polsce organizację zawodów cyklu WTA i raz jeszcze zaufały Warszawie, która znalazła się w tenisowym kalendarzu na rok 2023. To bez wątpienia ogromny zaszczyt, że stolica naszego kraju znów zagości na tenisowej mapie świata. To będzie również doskonała szansa na rehabilitację dla Świątek i zwycięstwo przed własną publicznością.

Nie zmieniły się też preferencje organizatorów dotyczące nawierzchni, na której będzie rozgrywana impreza. Zawodniczki ponownie podejdą do rywalizacji na mączce. Turniej WTA 250 w Warszawie zaplanowano w dniach 24-30 lipca 2023 roku. W tym samym okresie zawody tej samej rangi zostaną rozegrane w Hamburgu i Lozannie. Współzawodnictwo w BNP Paribas Poland Open odbędzie się zaledwie tydzień po zakończeniu Wimbledonu.

Iga Świątek w wakacje zagra w Polsce! Świetne informacje dla kibiców

W 2023 roku WTA będzie obchodzić jubileusz 50-lecia istnienia. Sezon wystartuje w Australii, gdzie rozegrana zostanie premierowa edycja United Cup. Ponadto w terminarzu zobaczymy dwie nowe imprezy, które odbędą się w Austin w Teksasie oraz w Meridzie w Meksyku. W związku z tym sympatyków tenisa czekają dodatkowe emocje.

W kalendarzu WTA znalazło się 24 turnieje poziomu WTA 250 i 10 turniejów ragi WTA 500. Tzw. “tysięczniki” odbędą się w Dubaju, Indian Wells, Miami, Madrycie, Rzymie, Montrealu tudzież Cincinnati. Wszelkie plany na ostatni kwartał 2023 roku władze kobiecej federacji zdradzą w późniejszym terminie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Billie Jean King Cup 2023. Polki poznały rywalki w eliminacjach

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA