ATP Miami: Udany początek Hurkacza

20 mar 2019, 23:53

Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy turnieju w Miami. Polak pokonał Matteo Berrettiniego 6:4, 6:3.

Hurkacz rozpoczął mecz od wygranego serwisu, choć długo się męczył, aby to osiągnąć. Po grzena przewagi wyszedł jednak na prowadzenie 1:0.

W całym pierwszym secie gra była bardzo wyrównana. Obaj tenisiści musieli się sporo namęczyć. Polak zdołał wygrać otwierającą partię dzięki przełamaniu w ostatnim gemie pierwszej partii. Przy prowadzeniu 5:4 wygrał gema do zera i mógł cieszyć się z triumfu w otwierającej partii.

W drugim secie miał gorsze momenty. Przy stanie 1:1 dał się przełamać, ale w kolejnym gemie odpowiedział tym samym.

Końcówkę rozegrał po mistrzowsku. Od remisu 3:3 wygrał 3 gemy z rzędu i zwyciężył w całym meczu.