Udany start polskiej biathlonistki w pierwszych zawodach sezonu zimowego

12 lis 2016, 18:45

19-letnia Kamila Żuk zajęła dziewiąte miejsce w sprincie rozegranym w Sjusjoen. W zawodach wzięło udział wiele zawodniczek, które w ostatnich latach regularnie zajmują czołowe miejsca w Pucharze Świata.

Na starcie stanęły trzy Polki: Kamila Żuk, Anna Mąka oraz debiutująca w tej dyscyplinie Dominika Bielecka. Najlepiej spisała się ta pierwsza, uzyskując bardzo dobry czas biegu, co w połączeniu z tylko jednym błędem na strzelnicy dało jej 9. miejsce. Mąka również z jednym “pudłem” zajęła 14. pozycję, natomiast Bielecką, która była zmuszona do pokonania dwóch karnych rund, została sklasyfikowana na 25. miejscu.Najlepsza okazała się bezbłędna na strzelnicy Justine Braisaz. Drugie miejsce zajęła Tiril Eckhoff, a na najniższym stopniu podium stanęła Julia Dżyma.

Nasi biathloniści spisali się znacznie gorzej od pań. Mateusz Janik był 38., Grzegorz Guzik 54., a Rafał Penar 86. Rywalizację wygrał Martin Fourcade, który w poprzednim sezonie wygrał klasyfikację generalną PŚ.

Pierwsze zawody Pucharu Świata zaplanowane są na 29 listopada w Ostersund. Wcześniej najlepsi w tej dyscyplinie sportu będą mogli sprawdzić się podczas zawodów Pucharu IBU, które rozpoczną się 24 listopada.