Strona główna Kolarstwo Udany weekend TKK Pacificu Nestle Fitness Cycling Team

Udany weekend TKK Pacificu Nestle Fitness Cycling Team

0

Karol Kuklewicz wygrał klasyfikację orlików w częstochowskiej eliminacji Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym. Druga w gronie orliczek była Agnieszka Skalniak, oboje zajęli trzecie miejsce w rywalizacji open.  Edyta Jasińska i Natalia Rutkowska z sukcesami startowały w Grand Prix of Galychyna we Lwowie.

W Częstochowie odbyła się kolejna eliminacja Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym. W rywalizacji mężczyzn znakomicie poczynał sobie Karol Kuklewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), który w kategorii  open zajął trzecie miejsce i jednocześnie wygrał  klasyfikację orlików (U-23). W zmaganiach elity triumfował wychowanek Pacifiku Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) .

W rywalizacji kobiet open trzecie miejsca zajęła Agnieszka Skalniak. Liderka Pacifiku uległa jedynie Lucji Pietrzak i (Mat Atom Sobótka) i Annie Harkowskiej  (Giant Warmia i mazury), a w klasyfikacji U-23 była druga.  Trzecie miejsce w gronie juniorek zajęła Karolina Perekitko.

Dobre wiadomości napłynęły ze Lwowa gdzie rozegrano Grand Prix of Galychyna (Galicja) w kolarstwie torowym kobiet, kat UCI Cl-1. W zawodach w barwach reprezentacji Polski startowały Edyta Jasińska i Natalia Pamela Ruktowska. „Fitnesski” startowaly w omnium (kolarskim wieloboju), w wyścigu na 3000 m na dochodzenie  najlepsza okazała się  Edyta Jasińska, natomiast Pamela Rutkowska triumfowała na 500 m i w wyścigu punktowym, w scratchu obie torunianki zebrały wpadły na „kreskę” w tym samym czasie.  W klasyfikacji generalnej Edyta była 3 natomiast Natalia 7, dzięki pomocy naszych zawodniczek zmagania w całym omnium wygrała Daria Pikulik. Bardzo dobrze spisał się kolejny z naszych zawodników- Patryk Zlotowicz, który był 15 podczas Gran Premio Industrie del Marmo, Patryka przyjechał w ścisłej czołówce bardzo ciężkiego wyścigu będąc jednocześnie 4 sklasyfikowanym zawodnikiem do lat 23.

Kolejny kolarki weekend za nami, a na naszym koncie znów zwycięstwa – podsumowuje Leszek Szyszkowski. – Miło zaskoczył wszystkich Karol Kuklewicz wygrywając w Częstochowie klasyfikację orlików. Także dziewczęta z kadry torowej sygnalizują coraz lepszą formę.

źródło: TKK Pacificu Nestle Fitness Cycling Team

Komentarze