Reklama

UFC 283. Teixeira – Hill: Zakłady Bukmacherskie, Typy (22.01). Kto zdobędzie pas kategorii półciężkiej?

W nocy z soboty na niedzielę największa światowa federacja MMA zawita do Brazylii. Na gali UFC 283 kibice dowiedzą się, kto zostanie nowym mistrzem kategorii półciężkiej. O to miano powalczą Glover Teixeira i Jamahal Hill. Drugim najważniejszym pojedynkiem tego wieczoru będzie natomiast starcie pomiędzy Deivesonem Figueiredo a Brandonem Moreno.

Glover Teixeira – Jamahal Hill
22.01.2023, 06:00
UFC 283

 
Teixeira
Hill
 
1.95

1.85
2.14

1.71

2.14

1.71

Teixeira i Hill powalczą o pas mistrzowski w Rio de Janiero

Gala UFC 282 nie przerwała bezkrólewia w dywizji półciężkiej. Jan Błachowicz zremisował z Magomedem Ankalaevem w pojedynku wieczoru, w związku z czym pas mistrzowski nie znalazł nowego właściciela. Zmieni się to jednak już 22 stycznia. Organizacja UFC na gali zorganizowanej w Brazylii postanowiła sprawdzić, kto bardziej zasługuje na pas z pary Glover Teixeira – Jamahal Hill.

Pierwszy z wymienionych zawodników jest na drugim miejscu w rankingu kategorii półciężkiej. Ponadto Glover Teixeira (33-8) miał już okazję dzierżyć w swoich rękach tytuł mistrzowski. Stracił go jednak w ostatniej walce na gali UFC 275 z Jirim Prochazką.  Czech poddał Brazylijczyka pod koniec piątej rundy. Tamta walka była kapitalna i wszyscy oczekiwali na rewanż. Niestety, nie mogło do niego dojść, gdyż Prochazka nabawił się poważnej kontuzji, przez co musiał wakować swój pas mistrzowski.

Z kolei Jamahal Hill (11-1, 1 NC) to dopiero siódmy zawodnik w rankingu. W tym roku spisuje się jednak znakomicie, gdyż wygrał już dwie walki przez nokaut. W lutym Hill posłał na deski Johnny’ego Walkera. W sierpniu to samo zrobił z Thiago Santosem. Łącznie zawodnik zanotował trzy zwycięstwa z rzędu.

UFC 283: Typy Bukmacherskie i Typy. Teixeira – Hill

Bukmacherom bardzo trudno wskazać jest jednoznacznego faworyta walki wieczoru UFC 283. Minimalnie większe szanse na zwycięstwo w pojedynku Glover Teixeira – Jamahal Hill dają jednak młodszemu z zawodników. Trzeba jednak pamiętać, że to Brazylijczyk będzie walczył w swoim kraju i dodatkową motywacją może być dla niego doping tysięcy kibiców, którzy będą oglądać tę walkę w Rio de Janiero. Dlatego ja sam postawiłbym właśnie na Glover Teixeirę.

Typ #1: Zwycięzcą walki G. Teixeira (STS – 1.95)


→ Zarejestruj się w STS, korzystając z tego linku i odbierz bonus (nawet 1660 zł!)

Typ #2: Liczba rund – 1.5 (więcej) (STS – 1.80)

Karta walk UFC 283 z pojedynkiem Figueiredo – Moreno

Znakomicie zapowiada się również drugi pojedynek wieczoru. Organizacja UFC doprowadziła bowiem po raz czwarty do walki o pas mistrzowski wagi muszej Deiveson Figueiredo – Brandon Moreno. Jest to o tyle ciekawe zestawienie, iż we wcześniejszych trzech walka między oglądaliśmy wszystkie możliwe scenariusze.

Najpierw wygrał bowiem Figueiredo. Drugie starcie odbyło się na UFC 263, a tam lepszy okazał się Moreno. Trzecia walka miała natomiast miejsce na gali UFC 270. Na niej ponownie lepszy okazał się Figueiredo, ale tym razem wygrał na punkty. Wcześniej zawodnicy kończyli pojedynki przed regulaminowym czasem starcia.

Walka wieczoru:
Glover Teixeira- Jamahal Hill
Karta Główna:
Deiveson Figueiredo-Brandon Moreno
Gilbert Burns-Neil Magny
Jessica Andrade-Lauren Murphy
Paul Craig-Johnny Walker
Karta wstępna
Ihor Potieria-Mauricio Rua
Gregory Rodrigues-Brunno Ferreira
Shamil Abdurakhimov-Jailton Almeida
Gabriel Bonfim-Mounir Lazzez
Karta przedwstępna
Thiago Moises-Melquizael Costa
Ismael Bonfim-Terrance McKinney
Warlley Alves-Nicolas Dalby
Zarah Fairn-Josiane Nunes
Luan Luiz Lacerda-Cody Stamann
Saimon Oliveira-Daniel Marcos

Szpilka zaakceptował warunki. Kiedy zawalczy z Pudzianowskim?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama