Ujawniono terminarz siatkarzy na IO w Paryżu. Szykują się mecze do śniadania

Aktualizacja: 12 lut 2024, 13:42
9 lut 2024, 19:28

W piątek FIVB opublikowała terminarz, według którego rozgrywane będą spotkania siatkarzy i siatkarek podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu. Niestety, nie mamy dobrych wieści dla kibiców. Część starć, w tym jeden z ćwierćfinałów, rozpocznie się już o godzinie 9:00 IO Paryż 2024: Szykują nam się całe dnie z siatkówką

Światowa Federacja Siatkówki (FIVB) opublikowała informacje, na które czekali selekcjonerzy, zawodnicy, a przede wszystkim kibice. W piątek potwierdzono bowiem terminarz olimpijski. W Paryżu zmagania mężczyzn rozpoczną się 27 lipca, natomiast kobiety do walki o przystąpią 28 lipca. Pierwszy etap zakończy się odpowiednio 3 i 4 sierpnia.

Podczas IO w Paryżu zobaczymy po 12 reprezentacji kobiet i mężczyzn. W każdej drabince drużyny będą podzielone na trzy grupy. Zmagania toczyć się będą naprzemiennie. To oznacza, że każda z reprezentacji będzie miała po rozegraniu spotkania dzień przerwy. Problematyczne dla kibiców mogą być jednak godziny rozgrywania poszczególnych starć.

Mecze odbywać się będą o czterech różnych porach. Pierwsze spotkania grupowe wystartują już o godzinie 9:00. W jednym dniu zaplanowano cztery mecze, a kolejne wystartują o 13:00, 17:00 i 21:00. Podobnie będzie to wyglądać w ćwierćfinałach. Jedno ze spotkań tego etapu również rozpocznie się o godzinie 9:00.

Półfinały i mecze medalowe mają być rozgrywane już popołudniami i wieczorami (16:00 i 20:00). Zarówno w przypadku rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn.  O trzecie miejsce panowie zagrają 9 sierpnia (godzina 16:00), zaś o złoto dzień później o godzinie 13:00. Z kolei panie o brąz powalczą 10 sierpnia o godzinie 17:15, natomiast o pierwsze miejsce 11 sierpnia o godzinie 13:00.

Przypomnijmy, że składy poszczególnych grup wyłoni losowanie. Na razie nie znamy wszystkich uczestników turnieju olimpijskiego, gdyż do obsadzenia pozostało po pięć wolnych miejsc w każdej drabince. Co dla nas najważniejsze, pewni startu w Paryżu są natomiast polscy siatkarze i polskie siatkarki.Asseco Resovia w półfinale Pucharu CEV. Zdecydował dopiero złoty set

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA