Asseco Resovia w półfinale Pucharu CEV. Zdecydował dopiero złoty set

Aktualizacja: 9 lut 2024, 18:55
8 lut 2024, 22:00

W ćwierćfinale siatkarskiego Pucharu CEV zmierzyły się ze sobą dwie polskie ekipy. Dwumecz Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów miał niezwykłe przebieg, a o tym, która ekipa awansuje do najlepszej czwórki, musiał zadecydować złoty set.

Puchar CEV: Niezwykłe emocje spotkaniu polskich drużyn

Pierwsze starcie pomiędzy drużynami z PlusLigi było zaskakująco jednostronne. Siatkarze z Rzeszowa wygrali przed własną publicznością 3:0 (25:22, 25:16, 25:23) i wydawało się, że to oni będą faworytami do awansu. Tymczasem w rewanżu to siatkarze z Zawiercia całkowicie przejęli inicjatywę.

Aluron CMC Warta wygrała u siebie wszystkie trzy sety 25:19. Tym samym po dwóch spotkaniach losy pojedynku pozostawały nierozstrzygnięte. Aby wyłonić zwycięzcę ćwierćfinałów, a zarazem zespół, który zagra w dalszej fazie Pucharu CEV, potrzebny był złoty set. Przypomnijmy, że ten rozgrywany jest na zasadzie klasycznego tie-breaka.

Dopiero w złotym secie ocknęli się siatkarze z województwa podkarpackiego. Asseco Resovia Rzeszów szybko wyszła na prowadzenie i ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dogrywka zakończyła się wynikiem 15:11. Ostatecznie więc to rzeszowianie awansowali do 1/2 finału. MVP meczu został Yacine Louati.