United Cup 2024. Niemcy lepsi od Polaków! Świątek i Hurkacz przegrali w finale

7 sty 2024, 15:30

Iga Świątek i Hubert Hurkacz nie zdołali zapewnić Polsce pierwszego w historii zwycięstwa w turnieju United Cup. W decydującym starciu w Sydney Biało-Czerwoni po pasjonującej rywalizacji przegrali z Niemcami, choć “Hubi” był o krok od zwycięstwa w singlowym meczu.

Polacy przegrali w finale United Cup z Niemcami

Finałowa rywalizacja w United Cup rozpoczęła się od singlowego pojedynku Igi Świątek z Angelique Kerber. Liderka rankingu WTA potwierdziła, że na początku sezonu znajduje się w znakomitej dyspozycji. Polka w 72 minuty rozprawiła się z rywalką i pokonała ją 6:3, 6:0.

Losy rywalizacji mogło rozstrzygnąć starcie Huberta Hurkacza z Alexandrem Zverevem. Pierwszego, zaciętego seta Polak wygrał 7:6(3). W drugim również doszło do tie-breaka, w którym “Hubi” miał dwie piłki meczowe, ale finalnie przegrał (6)6:7. W decydującej partii Niemiec triumfował 6:4.

O losach finału decydował więc mikst. Iga Świątek i Hubert Hurkacz przegrali pierwszego seta 4:6 z Laurą Siegemund i Alexandrem Zverevem. W drugim secie Polacy wygrali 7:5, natomiast w decydującej partii niemieccy tenisiści triumfowali 10:4 i wygrali cały finał.

Polska – Niemcy: finał United Cup 2024

• Iga Świątek – Angelique Kerber 6:3, 6:0
  • Hubert Hurkacz – Alexander Zverev 7:6(3), (6)6:7, 4:6
  • Iga Świątek/Hubert Hurkacz – Laura Siegemund/Alexander Zverev 4:6, 7:5, 4:10

Niemcy zostały tym samym drugim w historii triumfatorem turnieju United Cup. W premierowej, rozgrywanej przed rokiem edycji wygrali Amerykanie, którzy w meczu o tytuł pokonali Włochów.

Życiowy sukces 18-latki! Malwina Rowińska pójdzie w ślady Świątek?