Strona główna Sporty zimowe Kombinacja norweska Uniwersjada 2017: Deklasacja Polaków! Kolejne złoto dla biało-czerwonych!

Uniwersjada 2017: Deklasacja Polaków! Kolejne złoto dla biało-czerwonych!

0

Kolejny dzień zmagań w Ałmatach fantastycznie rozpoczęła Katarzyna Rusin zdobywając złoto w slopestylu. Jednak to nie był koniec emocji. Wojciech Marusarz, Paweł Słowiok i Adam Cieślar zdobyli złoto w dwuboju w drużynie.

Skoki w wykonaniu Polaków nie były idealne. Pierwszy z nich – Wojciech Marusarz uzyskał 91 m, co dało biało-czerwonym drugą lokatę. Paweł Słowiok z rezultatem 93,5 m doprowadził do spadku na czwartą pozycję. Po skoku Adama Cieślara biało-czerwoni, przed biegiem, mieli stratę 20 sekund do prowadzących Japończyków.

Bieg rozpoczął się fantastycznie. Wojciech Marusarz od razu odrobił straty i na pierwszą zmianę przybył w tym samym momencie, co prowadzący Japończyk. Paweł Słowiok wyprzedził rywala i na kolejną zmianę przybył z ponad 30-sekundową przewagą. Adam Cieślar dopełnił dzieła i biało-czerwoni mogli cieszyć się ze złotego medalu. Podium uzupełnili Rosjanie i Japończycy.

Polacy na swoim koncie mają już 10 medali. Wśród nich aż pięć złotych. Zawdzięczamy je zwłaszcza snowboardzistom i kombinatorom norweskim.

Komentarze