Uniwersjada 2023. Kolejne medale polskich pływaków – złoto i brąz!

3 sie 2023, 15:47

Reprezentanci Polski sięgnęli po kolejne medale na 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. Kamil Sieradzki wywalczył złoto w finale rywalizacji na 200 metrów stylem dowolnym, a Dominika Sztandera sięgnęła po brąz na dystansie 100 metrów stylem klasycznym.

Złoty medal Kamila Sieradzkiego

Kamil Sieradzki rozpoczął zmagania na dystansie 200 m stylem dowolnym od eliminacji, w których spokojnie wywalczył awans do półfinału z 12. czasem (1:50.88). W półfinałowej rywalizacji również bez większego problemu osiągnął wynik pozwalający na występ w finale – zajął czwarte miejsce (1:48.81).

W medalowym wyścigu reprezentant Polski zaprezentował się ze znakomitej strony i z wynikiem 1:47.60 wywalczył złoty medal. Sieradzki wyprzedził o 0,13 s Litwina Tomasa Navikonisa i o 0,41 s Włocha Giovanniego Casertę.

Drugi medal Dominiki Sztandery

W eliminacjach na 100 m stylem klasycznym wystąpiła Dominika Sztandera, która uzyskała 12. czas (1:10.66) i pewnie awansowała do półfinału. W nim znacząco poprawił wynik i uplasowała się na trzeciej pozycji (1:08.24), zyskując szansę na walkę o medale.

W finałowej rywalizacji reprezentantka Polski zajęła trzecie miejsce z wynikiem 1:07.19 i wywalczyła brązowy medal. Wyprzedziły ją jedynie Kotryna Teterevkova z Litwy, a także Keylene Corbett z Republiki Południowej Afryki.

8. Yukino Miyasaka (Japonia): 1:10.86

Dla Sztandery jest to już drugi medal na 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. Wcześniej sięgnęła po srebro w sztafecie 4×100 metrów stylem zmiennym, wraz z Kornelią Fiedkiewicz, Kacprem Stokowskim i Jakubem Majerskim. Sieradzki z kolei sięgał po złoto w sztafecie 4×100 metrów stylem dowolnym, wraz z Dominikiem Dudysem, Mateuszem Chowańcem i Jakubem Kraską.