Uniwersjada 2023. Polacy z dwoma pierwszymi medalami!

31 lip 2023, 15:31

Reprezentanci Polski wywalczyli dwa pierwsze medale podczas 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu. W strzelaniu z pistoletu szybkostrzelnego trzecie miejsce zajął Oskar Miliwek, natomiast Kacper Szczurowski zdobył brąz w judo w kategorii do 100 kilogramów.

Oskar Miliwek z brązowym medalem

Pierwszym polskim medalistą podczas uniwersjady w Chengdu został Oskar Miliwek, który wywalczył brąz w rywalizacji w konkurencji strzelania z pistoletu szybkostrzelnego. Sukces osiągnął po dogrywce z dwójką rywali – w każdej serii zawodnicy oddawali po pięć strzałów, do pierwszego pudła. Nasz reprezentant zanotował same celne strzały.

W eliminacjach do finałowej rywalizacji zaprezentowała się również polska drużyna w składzie Oskar Miliwek, Filip Wagner i Jakub Rosa. Biało-czerwoni pechowo zajęli jednak czwarte miejsce, podobnie jak dzień wcześniej reprezentantki Polski w strzelaniu z karabinu pneumatycznego 10 metrów.

Kacper Szczurowski również z brązem

Drugi brązowy medal dołożył Kacper Szczurowski, który w decydującej walce w judo w kategorii ponad 100 kilogramów pokonał utytułowanego Węgra Richarda Sipocza. Przed decydującą walką pokonał jeszcze Francuza Amadou Meite.

Wrażenia są ogromne, odkąd trenuję nigdy nie byłem na tak znakomicie zorganizowanej imprezie sportowej, wioska i ceremonia otwarcia robią wielkie wrażenie. Cieszę się ze zwycięstwa, bo walka o brąz jest bardzo trudna – albo się zostanie z medalem, albo z niczym. Dodatkowo cieszy mnie to, że zdobyłem ten medal dla Polski. Na razie to do mnie jeszcze nie dochodzi, bo jestem świeżo po walce, ale duma jest ogromna – powiedział po walce.

31. Letnia Uniwersjada w Chengdu potrwa od 28 lipca do 8 sierpnia. Udział w zawodach weźmie łącznie 198 polskich sportowców.