Uniwersjada 2023. Polscy siatkarze powalczą o medale! Świetny mecz z Ukrainą

4 sie 2023, 12:04

Polscy siatkarze bez większego problemu wygrali 3:0 z Ukrainą i w pewnym stylu awansowali do półfinału turnieju rozgrywanego w ramach 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu. Biało-czerwoni mają więc szansę na medal kolejnej międzynarodowej imprezy.

Polacy z pewnym zwycięstwem

Praktycznie od początku pierwszego seta Polacy byli w stanie utrzymywać przewagę 2-3 punktów. Ukraińcy sporadycznie byli w stanie zbliżyć się do nich na dystans jednego punktu, ale biało-czerwoni byli skuteczni niemal w każdym aspekcie gry, dzięki czemu wygrali pierwszą partię 25:20.

W drugim secie przewaga naszych siatkarzy była jeszcze większa, choć momentami w ich poczynania wdawała się nonszalancja. Tak było przy stanie 18:7, kiedy to pozwolili Ukraińcom na zdobycie sześciu punktów z rzędu. Później jednak sami wygrali siedem kolejnych akcji i całego seta 25:16.

Trzeci set miał inny przebieg – to Ukraińcy prowadzili od pierwszej piłki, momentami osiągając 5-punktową przewagę (12:7). Biało-czerwoni dogonili rywali przy wyniku 17:17 i od tego momentu pokazywali, że w tym meczu są lepsi. Świetnie rozegrali końcówkę i dopełnili dzieła, wygrywając 25:19.

Polska vs Ukraina 3:0 (25:20, 25:16, 25:19)

Polscy siatkarze awansowali tym samym do półfinału rywalizacji na 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. Są w nim również Chińczycy, którzy wygrali 3:0 z Portugalią. O dwa pozostałe miejsca powalczą Włochy i Argentyna oraz Iran i Niemcy.