Strona główna Pilka reczna Europejskie puchary Uros Zorman zostaje w PGE Vive

Uros Zorman zostaje w PGE Vive

0
fot: Patryk Małecki/ PGE Vive Kielce

Ostatnio w środowisku było głośno o możliwym angażu Urosa Zormana w Vardarze Skopje. Słoweniec był jednym z największych kandydatów do objęcia posady po Roberto Garcii Parrondo, który już za chwilę zostanie szkoleniowcem kadry Egiptu. Ostatecznie jednak Macedończycy zdecydowali się na kontynuację tradycji z zatrudnianiem hiszpańskich trenerów.

Samodzielne prowadzenie zwycięzców Ligi Mistrzów byłoby dla Zormana sporym krokiem w przód w trenerskiej karierze. Czy jednak były środkowy rozgrywający byłby gotowy na takie wyzwanie rok po zakończeniu kariery? Za Słoweńcem dopiero pierwsze miesiące w roli asystenta w PGE Vive Kielce oraz w reprezentacji jego macierzystego kraju.

Niepewność w kwestii przyszłości rozwiał Vardar Skopje, który we wtorek ogłosił, iż nowym trenerem mistrzów Macedonii i zdobywców Ligi Mistrzów zostanie David Pisonero. Prowadził on ostatnio BM Valladolid, z którym zajął siódme miejsce w lidze hiszpańskiej. Hiszpan wchodzi w buty swojego rodaka Roberto Garcii Parrondo, zaś wcześniej Vardar występował pod sterami Raula Gonzaleza. Czy kontynuacja hiszpańskiej myśli szkoleniowej ponownie przyniesie sukces? Tak Garcia Parrondo, jak i Gonzalez zdobyli z zespołem ze Skopje tytuł Ligi Mistrzów, czy Pisonero będzie w stanie powtórzyć ten sukces?

Komentarze