US Open: Dotkliwa porażka Huberta Hurkacza

31 sie 2018, 15:43

Hubert Hurkacz (109 ATP)  przegrał w trzech setach z Marinem Cilicem (7 ATP) 6:2 6:0 6:0.

W II rundzie wielkoszlemowego US Open ponownie doszło do konfrontacji chorwackiego tenisisty Marina Cilica z Hubertem Hurkaczem. Panowie mieli już okazję ze sobą grać podczas innego turnieju wielkoszlemowego w Paryżu – French Open. Wówczas Hurkacz przegrał w 4 setach 6:2 6:2 6:7(3) 7:5.

Druga konfrontacja Polaka z Chorwatem nie rozpoczęła się po myśli niżej notowanego, bo Cilic do zera wygrał swoje podanie i przy stanie 2:1 pierwszy raz przełamał Hurkacza. Polakowi jeszcze tylko raz udało się ugrać gema w tym meczu a pierwszą partię Cilic zakończył wynikiem 6:2.

W drugim i trzecim secie mimo starań – widać już było większą dominację faworyta. Hurkacz nie zdołał zapisać na swoim koncie nawet gema, a od stanu 4:2 w pierwszym secie siódma rakieta świata wygrała 14 gemów z rzędu.

Statystyki również pokazują, że Chorwat wyszedł na spotkanie po to, by je wygrać. Zaserwował 13 asów przy jednym podwójnym błędzie.

Polak dzięki przejściu eliminacji i II rundzie turnieju głównego może awansować w okolice 97 miejsca w rankingu ATP.