US Open: Fręch o krok od głównej drabinki!

21 sie 2019, 20:07

Magdalena Fręch pokonała w trzech setach Rebekkę Sramkovą w II rundzie eliminacji do US Open 2019. Polska tenisistka jest o krok od  głównej drabinki.

Fręch dynamicznie weszła w mecz, pierwsza odsłona należała od początku do końca do Polki. Sramkova nie radziła sobie z urozmaiconą grą Fręch. Polka objęła szybko prowadzenie i do końca nie oddała inicjatywy rywalce. Set Zakończył się szybkim zwycięstwem 6:2.

W drugiej partii szczególnie po koniec toczyła się wyrównana walka, Polka już nie grała tak znakomicie i straciła dużo swojej pewności. Te słabsze chwile zdołała wykorzystać na swoją korzyść Srmakova. W końcówce Fręch popełniła trzy proste błędy i set przegrała.

Trzeci set to obraz gry chaotycznej, pełnej zamieszania i nerwowych zagrań tenisistek. Srmakova uzyskała przełamanie na 4:2, ale Fręch zdołała wyrównać wynik na 4:4. Końcówka meczu na szczęście należała do łodzianki.

W decydującej rundzie kwalifikacji Fręch zmierzy się z rozstawioną z numerem drugim Paulą Badosą lub Quirine Lemoine.