US Open: Fyrstenberg pokonał Janowicza i Bednarka w kolejnym “polskim” meczu

2 wrz 2015, 19:34

Mariusz Fyrstenberg i Kolumbijczyk Santiago Gonzalez awansowali do drugiej rundy US Open. Polsko-kolumbijska para pokonała parę polsko-polską – Jerzy Janowicz/Tomasz Bednarek 6:7, 7:6, 6:4.

W pierwszej partii obie pary znakomicie spisywały się przy swoim serwisie. Nie dość, że nie doszło do żadnego przełamania, to żadna z par nie miała nawet breakpointa. W tiebreaku również trwała zacięta walka, w końcówce lepsi byli Janowicz i Bednarek, wygrywając do 5.

W drugim secie dość długo zapowiadało się na powtórkę scenariusza z pierwszej partii i brak przełamań. Jednak przy stanie 4:3 dla Janowicza i Bednarka, Polacy jako pierwsi przełamali serwis przeciwników. Po chwili jednak Fyrstenberg i Gonzalez także wygrali gema przy podaniu rywali. Sytuacja wyrównała się przy stanie 5:5. Znowu jednak o losach seta decydował tiebreak. Tym razem lepsza była polsko-kolumbijska para.

W decydującej partii jedno przełamanie zadecydowało o zwycięstwie. Nastąpiło ono przy stanie 5:4 dla pary Fyrstenberg/Gonzalez. Polsko kolumbijska para okazała się lepsza w końcówce i to ona zagra dalej w turnieju.

W kolejnej rundzie Polak i Kolumbijczyk zmierzą się z lepszą parą z meczu R. Bopanna/F. Mergea – A. Krajicek/ N. Monroe

US Open (pula nagród: $33,017,800), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Jerzy Janowicz, Polska/Tomasz Bednarek, Polska – Mariusz Fyrstenberg, Polska/Santiago Gonzalez, Kolumbia 7:6, 6:7, 6:4