US Open: Hubert Hurkacz odpadł w I rundzie

27 sie 2019, 12:55

Hubert Hurkacz, najlepszy polski tenisista, przegrał z Jeremym Chardym w meczu I rundy wielkoszlemowego US Open. Dla Polaka był to szósty mecz w ciągu tygodnia, co znacząco wpłynęło na postawę na korcie. Spotkanie trwało trzy godziny i siedemnaście minut. Po pięciosetowym pojedynku Hurkacz uległ 6:3, 3:6, 7:6(6), 1:6, 4:6.

Początek nie wskazywał na problemy z wygraniem meczu przez Polaka. Rywal zdawał się nie przysparzać sporo trudności. Dwa przełamania 22-latka z Wrocławia, przy jednym Chardego, pozwoliły wygrać partię 6:3.

W drugim secie role się odwróciły. To Francuz przejął inicjatywę, spychając Hurkacza do defensywy. Dało to efekt w postaci przełamania w czwartym gemie. Wystarczyło to do spokojnego utrzymania przewagi do końca seta.

Trzeci set to najbardziej wyrównana część pojedynku. Trwał on 50 minut. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w tie-breaku. Wojnę nerwów lepiej wytrzymał Hurkacz, który wyszedł na prowadzenie w meczu 2-1, wykorzystując pierwszą piłkę setową. Warto wspomnieć, że i Francuz był punkt od wygrania seta (przy stanie 5:6 w tie-breaku).

Czwarta odsłona to zdecydowanie lepsza gra Chardego. Już w drugim gemie przełamał serwis naszego rodaka. Co prawda Hurkacz miał dwa break pointy na powrót do meczu, jednak doświadczenie Francuza wzięło górę. Kolejne przełamanie w czwartym odcinku seta wskazywało, że do rozstrzygnięcia meczu potrzebny będzie piąty set.

Kolejny, decydujący set był dość wyrównany. O zwycięstwie zadecydowało przełamanie serwisu Polaka w piątym gemie. Na odpowiedź naszego reprezentanta nie było już niestety stać.

Po spotkaniu Hubert Hurkacz pokazał, iż jest klasowym zawodnikiem, szanującym własnych kibiców. Mimo zmęczenia i niezadowolenia z porażki, ze łzami w oczach pozostał na korcie, by porozdawać autografy.