US Open: Katarzyna Kawa nie zagra w turnieju głównym

19 sie 2019, 21:20

Katarzyna Kawa na pierwszej rundzie eliminacji zakończyła swoją przygodę w US Open 2019. Polska tenisistka uległa Lizettcie Cabrerze 6:1, 6:7 (6), 6:3

Polka po trzysetowym spotkaniu przegrała z Australijką Lizette Cabarerą. 26-letnia tenisistka, która kilka dni temu po raz pierwszy w karierze zagrała w finale turnieju rangi WTA do USA przyjechała z nadzieją na pierwszy w historii awanso do drabinki głównej. Niestety sklasyfikowana na 190 miejscu w rankingu WTA Cabrera nie dała w pierwszym secie szans Kawie oddając jej zaledwie jednego gema. W drugim secie Kawa zaczęła grać lepiej i zwyciężyła po tie breaku doprowadzając do trzeciego seta. W decydującym secie Polka po raz kolejny zagrała słabo i po dwóch godzinach i dwudziestu czterech minutach musiała uznać wyższość rywalki.

Lizette Cabrera – Katarzyna Kawa 6:1, 6:7 (6), 6:3