US Open: Kubot i Melo z pewnym awansem do III rundy

Aktualizacja: 13 kwi 2023, 07:40
31 sie 2019, 21:14

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali w spotkaniu II rundy debla Hiszpana Alberta Ramosa-Vinolosa w parze ze Słowakiem Jozefem Kovalikiem i zagrają w III rundzie US Open.

Polak wraz z Brazylijczykiem byli zdecydowanym faworytem spotkania i już w pierwszej możliwej sytuacji przełamali rywali. Kubot wraz z Melo utrzymali własne podanie podobnie jak ich rywali i wygrali pierwszego seta 6:3.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy od przełamania w wykonaniu naszego deblisty jednak Słowak wraz z Hiszpanem w kolejnym gemie odrobili stratę. Oba deble traciły własne podanie w czwartym oraz piątym gemie. Decydujący dla losów seta jak i całego spotkania był dziewiątym gem wygrany przez Kubota i jego partnera przy serwisie rywali. W kolejnym gemie Polak i Brazylijczyk wygrali do 15 i zwyciężyli 6:4.

Kolejnymi rywalami polsko-brazylijskiej pary będą Argentyńczyk Leonardo Mayer i Portugalczyk Joao Sousa.

Kubot – Melo – Kovalik/Ramos 6:3, 6:4.