US Open: Kubot nie zdobędzie tytułu!

10 wrz 2015, 02:40

Na półfinale zakończyła się przygoda Andrei Hlavackovej i Łukasza Kubota z turniejem gry mieszanej podczas US Open. Polsko-czeską parę zatrzymał amerykański duet Mattek-Sands/Querrey.

Mecz początkowo miał się odbyć na jednej z głównych aren, jednak po długotrwałych opadach deszczu, zarządzający planem gier zdecydowali się na przeniesienie meczu na kort numer pięć.

W pierwszym secie nastąpiło tylko jedno przełamanie. Obie pary bardzo pewnie wygrywały gema przy swoim podaniu, lecz w 12. gemie passa została przerwana. Przy serwisie Łukasza Kubota polsko-czeski duet prowadził już 40-0, jednak przegrał cztery kolejne punkty i pierwszy set padł łupem amerykańskiej pary.

Na przełamanie w drugim secie nie musieliśmy czekać tak długo. Już w 6. gemie kolejny raz przeciwnicy przełamali serwis Łukasza Kubota i wyszli na prowadzenie 4:2. W kolejnych dwóch gemach serwowały Mattek-Sands i Hlavackova i obie nie potrafiły utrzymać własnego podania. Po serii breaków zrobiło się 5:3 dla amerykańskiego duetu i Sam Querrey stanął przed szansą wprowadzenia pary z USA do finału. Mattek-Sands i Querrey wygrali do 30, a cały mecz 6:4, 6:3.

US Open, wielki szlem (pula nagród: 33,017,800$), mecz półfinałowy gry mieszanej:

Andrea Hlavackova, Czechy/ Łukasz Kubot, Polska- Bethanie Mattek-Sands/ Sam Querrey, USA 4:6, 3:6