US Open: Łatwa przeprawa Igi Świątek w I rundzie

26 sie 2019, 22:43

Najwyżej sklasyfikowana polska tenisistka – Iga Świątek – bez najmniejszych problemów wygrała z Serbką Ivaną Jorović w meczu I rundy wielkoszlemowego US Open. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0, 6:1 i trwał zaledwie 52 minuty.

Od początku spotkania Iga narzuciła swoje tempo gry. Rywalka nie mogła znaleźć recepty na bardzo dobrze dysponowaną Polkę. W pierwszym secie Serbka wygrała zaledwie 5 punktów! Ostatecznie set zakończył się, po 22 minutach, zwycięstwem Igi do zera.

W drugiej odsłonie meczu sytuacja niewiele się zmieniła. Serbka co prawda wygrała własne podanie w 2 gemie, jednak na więcej nie było jej stać. Polka kontrolowała wydarzenia na korcie wygrywając pięć kolejnych odcinków seta. Zaliczyła także 4 asy i 76% skuteczność pierwszego serwisu, co pokazało jeszcze lepszą grę serwisową w stosunku do pierwszego seta.

W kolejnej rundzie Iga Świątek zagra z rozstawioną z numerem 12, Łotyszką Anastasiją Sevastovą, która w ubiegłym roku dotarła do półfinału turnieju wielkoszlemowego w Nowym Jorku.