US Open: Liderka rankingu za mocna

30 sie 2019, 03:05

Magda Linette uległa liderce światowego rankingu w meczu II rundy US Open. Naomi Osaka wygrała 6:2, 6:4. Po Magdzie widać było zmęczenie serią 10 spotkań, rozegranych w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Nasza zawodniczka nie ma się jednak czego wstydzić.

Pierwsze cztery gemy meczu to wyrównana walka i zgodne utrzymywanie własnego serwisu. Kolejne cztery padły łupem Japonki. Pierwszy set trwał lekko ponad 30 minut. Polka nie miała w nim zbyt wiele do powiedzenia.

Nieco ciekawiej rozpoczął się drugi set spotkania. Polka, po przełamaniu Osaki w drugim gemie i obronie własnego serwisu w trzecim, wyszła na prowadzenie 3:0. Pozytywna sytuacja nie trwała jednak długo. Liderka rankingu WTA, pomimo przeziębienia, którego nabawiła się w Nowym Jorku, zdołała wrzucić “piąty bieg” i wygrać pięć kolejnych gemów. W dziesiątym dopełniła seta, pokonując naszą reprezentantkę 6:4.