US Open: Linette odpada również w grze deblowej

31 sie 2016, 18:19

Magda Linette pożegnała się z wielkoszlemowym US Open. Polska tenisistka w poniedziałek przegrała w grze pojedynczej, a w środę w rywalizacji deblowej. Linette w parze z Chinką Qiang Wang uległy w dwóch setach japońskiej parze Eri Hozumi/Miyu Kato.

Spotkanie zaczęło się dla polsko-chińskiej pary znakomicie. Już przy pierwszej okazji rywalki zostały przełamane, co dało prowadzenie 2:0. Kolejne cztery gemy zostały jednak wygrane przez Japonki zrobiło się 2:4 patrząc od strony Linette i Wang. Ta przewaga okazała się wystarczająca do wygrania przez Hozumi i Kato pierwszej partii 6:4.

W drugim secie od początku przeważały japońskie tenisistki. W trzecim gemie doszło do pierwszego przełamania na ich korzyść, a kolejne dołożyły przy prowadzeniu 4:2. Po tym ciosie Linette i Wang nie zdołały już nawiązać walki, co skutkowało końcowym triumfem Japonek.

W turnieju deblistek w tegorocznym US Open zobaczymy jeszcze dwie Polki. Alicja Rosolska zagra w parze z reprezentantką Czarnogóry Danką Kovinić, natomiast Paula Kania powalczy wspólnie z Argentynką Marią Irigoyen.

Przypomnijmy, że Linette pożegnała się już z turniejem singlowym. W swoim pierwszym meczu uległa 2:6, 3:6 Słowaczce Dominice Cibulkovej.

US Open, Nowy Jork, USA, wielki szlem (pula nagród: 46,3 mln $), mecz 1. rundy gry podwójnej kobiet:

Magda Linette, Polska/Qiang Wang, Chiny – Eri Hozumi, Japonia/Miyu Kato, Japonia 4:6, 2:6