US Open. Magda Linette już poza turniejem. Została tylko Iga Świątek

31 sie 2023, 07:42

Magda Linette nie zdołała awansować do 3. rundy tegorocznego US Open. W nocy ze środy na czwartek przegrała z Amerykanką Jennifer Brady 1:6, 6:2, 2:6. Porażka Polki jest tym bardziej bolesna, że z turnieju wyeliminowała ją zawodniczka, która do profesjonalnego tenisa powróciła po długiej przerwie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Magda Linette nie zdołała przejść 2. rundy US Open 2023

Jennifer Brady przed startem US Open 2023 w światowym rankingu notowana była dopiero na 433. miejscu. Wszystko z powodu kontuzji, która na niemal dwa lata wyłączyła ją z gry na profesjonalnych kortach. Do wielkiej rywalizacji amerykańska zawodniczka wróciła dopiero w lipcu. Od razu zaimponowała kibicom zwycięstwem nad Jeleną Ostapenko czy rozegraniem bardzo dobrego, choć przegranego pojedynku z Jeleną Rybakiną.

Głodna sukcesów i powrotu na tenisowe salony Brady trafiła w 2. rundzie US Open na Magdę Linette. Już pierwszy set pokazał, że pokonanie Amerykanki będzie nie lada wyzwaniem. Polce udało się w nim ugrać tylko jednego gema i musiała niezwykle ostro zabrać się za odrabianie strat. Ta sztuka udała się jej tylko połowicznie. Drugiego seta zawodniczka z Poznania wygrała 6:2.

Ostatnia partia to jednak popis Amerykanki. Przy aplauzie miejscowych kibiców Brady dwukrotnie przełamała poznaniankę i ostatecznie wygrała trzeciego seta 6:2. Wcześniej z nowojorską imprezą pożegnała się również Magdalena Fręch. To oznacza, że w rywalizacji singlistek została nam już tylko broniąca tytułu sprzed roku Iga Świątek.

Jennifer Brady (USA) — Magda Linette (Polska) 6:1, 2:6, 6:2

Gdzie odbędzie się turniej WTA Finals 2023? Czechy rywalizują z Arabią Saudyjską