US Open: Magda Linette nie sprawiła niespodzianki

Aktualizacja: 28 sie 2018, 10:24
28 sie 2018, 08:57

Magda Linette (68 WTA) w meczu pierwszej rundy wielkoszlemowego US Open wylosowała byłą liderkę rankingu i wielokrotną mistrzynię wielkoszlemową Serenę Williams (26 WTA).

Linette w meczu z Williams była z góry skazywana na porażkę. Jednak nie przestraszyła się bardziej utytułowanej rywalki. Do stanu 3:3 w pierwszym secie każda z tenisistek wygrywała swoje podanie, ale to Williams była tą tenisistką, która jako pierwsza i jedyna w tym secie przełamywała serwis rywalki. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 6:4 dla faworytki.

Druga partia to już dominacja. Polka nie radziła sobie z siłą zagrywanych przez Amerykankę uderzeń. Dlatego też partia ta zakończyła się wynikiem 6:0.

W II rundzie Serena Williams zagra z Niemką Cariną Witthoeft, która obecnie zajmuje 101 miejsce w rankingu.