US Open: Magda Linette w II rundzie!

27 sie 2019, 23:47

Magda Linette, po zwycięstwie w turnieju Bronx Open, kontynuuje dobrą passę! Tym razem pokonała Astrę Sharmę w meczu I rundy wielkoszlemowego US Open. Spotkanie zakończyło się wynikiem: 6:3, 6:4.

Siedem pierwszych gemów w meczu padły łupem serwujących. Lepiej prezentowała się jednak nasza reprezentantka. W ósmym odcinku pierwszego seta dopięła swego – przełamała rywalkę i przy swoim serwisie pewnie dokończyła dzieło – wygrała pierwszą partię 6:3.

Drugi set rozpoczął się znakomicie dla 27-latki z Poznania. Już w pierwszym gemie wygrała podanie Australijki. W kolejnych gemach nie doszło do przełamania, choć Sharma miała cztery szanse na powrót do stanu remisowego (1 break point w czwartym gemie, 3 w dziesiątym) Ostatecznie po godzinie i trzydziestu pięciu minutach Linette mogła cieszyć się z awansu do II rundy.

Łącznie Polka zdobyła 80 punktów, przy 65 wygranych akcjach rywalki. Przeważała również w statystyce zagrań kończących (19-13), popełniła też mniej niewymuszonych błędów (21-37).

O awans do III rundy Polka powalczy z liderką światowego rankingu – Japonką Naomi Osaką.