US Open: Magdalena Fręch awansowała do turnieju głównego!

23 sie 2019, 20:44

Magdalena Fręch pokonała Hiszpankę Paulą Badosa Gibert 6:4, 3:6, 6:3 i awansowała do turnieju głównego US Open!

Pierwszy set rozpoczął się od przegranego gema Magdaleny Fręch przy własnym podaniu jednak Polka w następnym gemie szybko odzyskała podanie. W dwóch kolejnych gemach rywalki zdobywały gema przy serwisie rywalek. W dziesiątym gemie Fręch po raz trzeci w secie przełamała rywalkę i zwyciężyła 6:4.

W drugim gemie po raz kolejny to polska tenisistka pierwsza straciła własne podanie jednak podobnie jak w pierwszym secie szybko odrobiła stratę. Przy stanie 3:2 dla Fręch, Bados wygrała cztery gemy z rzędu i zwyciężyła 6:3.

W decydującym secie trwała wyrównana walka jednak w końcówce to Fręch zachowała więcej sił i w końcówce wygrała cztery gemy z rzędu i pokonała wyżej notowaną Hiszpanką 6:3 i awansowała do turnieju głównego US Open.

Magdalena Fręch – Paula Bados Gibert 6:4, 3:6, 6:3