US Open: Matkowski w ćwierćfinale!

7 wrz 2015, 23:29

Marcin Matkowski i Nenad Zimonjic awansowali do ćwierćfinału ostatniego turnieju wielkoszlemowego w tym roku. W meczu 1/8 finału Polak i Serb w dwóch setach wygrali z parą Raven Klaasen/Rajev Ram.

To miało być pierwsze cięższe spotkanie dla Matkowskiego i Zimonjica i rzeczywiście zwycięstwo nie przyszło łatwo. Raven Klaasen z RPA oraz Rajev Ram z USA rozstawieni w Nowym Jorku z numerem 15. postawili ciężkie warunki i dzielnie walczyli przez 101 minut.

W pierwszym secie rywale mieli wiele problemów przy własnym podaniu. Do przełamania doszło jednak tylko raz, kiedy to w 4. gemie Matkowski i Zimonjic wygrali przy serwisie przeciwników do 15. Kolejny gem był bardzo długi, polsko-serbski duet musiał bronić break-pointa, ale udało się potwierdzić przewagę przełamania i doprowadzić do stanu 4:1. Następne dwa gemy również były bardzo wyrównane, lecz oba padły łupem serwujących, mimo że Matkowski z Zimonjicem musieli bronić kolejnych dwóch break-pointów. Przy stanie 5:3 Polak i Serb przystąpili do gema serwisowego, który miał im zagwarantować zwycięstwo w pierwszej partii. Po dramatycznym gemie, w którym Klaasen i Ram nie wykorzystali pięciu szans na przełamanie udało się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia i zwycięstwa w premierowej odsłonie 6:3.

Drugi set toczył się pod dyktando serwujących par. Doszło do niecodziennej sytuacji, ponieważ przez pierwsze pięć gemów returnujący debliści nie potrafili zdobyć ani jednego punktu. Przy stanie 3:4 zrobiło się 0:40 przy serwisie pary Matkowski/Zimonjic. Polak z Serbem opanowali na szczęście sytuację i doprowadzili do remisu. Jeszcze groźniej było, kiedy na tablicy wyników widniał rezultat 4:5. Klaasen i Ram mieli wtedy dwie piłki setowe, ale po raz kolejny w fantastyczny sposób z opresji wyszli Matkowski i Zimonijc. O losach drugiego seta zadecydował tie-break, w którym od początku do samego końca przeważał polsko-serbski duet.

Matkowski i Zimonjic w drodze do ćwierćfinału nie stracili jeszcze ani jednego seta. Marcin Matkowski po raz trzeci w karierze znalazł się na tym etapie rozgrywek w nowojorskiej imprezie. W meczu o półfinał polsko-serbski duet zmierzy się z turniejowymi ,,ósemkami” Jamiem Murrayem i Johnem Peeresem.

US Open, wielki szlem (pula nagród: 33,017,800$), mecz 3. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Marcin Matkowski/Nenad Zimonjic [4]- Rajev Ram, USA/ Raven Klaasen, RPA [15] 6:3, 7:6(4)